Producenci

Flevox Kot

ŻYCIE BEZ PASOŻYTÓW
16
PLN
Flevox Kot
in_stock
Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
48 godzin
Cena: 16,00 zł
Cena netto: 16,00 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

VETOQ-FLEVKOT

Producent:
Vetoquinol

VETOQUINOL FLEVOX KOT

Środek do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów do stosowania zewnętrznego.

Przeznaczony dla kotów wszystkich ras. 

Opakowanie: pudełeczko z 1 pipetą 1 x 0,50ml

Produkt do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u kotów. W stosunku do pcheł wykazuje natychmiastowe działanie owadobójcze, kleszcze giną w ciągu 24-48 godzin.

Substancja czynna preparatu (fipronil) wnika w głąb skóry, gdzie równomiernie rozprzestrzenia się. Następnie przez gruczoły łojowe jest systematycznie uwalniany na powierzchnię naskórka - tworząc warstwę ochronną skutecznie zabezpieczającą przed ponowną inwazją pasożytów.

Preparat zabezpiecza przed ponowną inwazją kleszczy na okres 3-5 tygodni oraz pcheł na okres do 3 miesięcy.

 

Wskazania:

leczenie inwazji pcheł (Ctenocephalides spp.) i gryzących/żujących wszołów (Trichodectes canis) u psów. Działanie insektobójcze wobec nowych inwazji dorosłych pcheł utrzymuje się do 8 tygodni. Nie wykazano natychmiastowego działania roztoczobójczego wobec kleszczy, niemniej jednak produkt wykazał trwałe działanie bójcze przeciw kleszczom do 4 tygodni wobec Rhipicephalus sanguineus i Dermacentor reticulatus oraz do 3 tygodni wobec Ixodes ricinus. Jeśli w momencie zastosowania produktu są obecne kleszcze tych gatunków, mogą nie wszystkie kleszcze zostać zabite w pierwszych 48 godzinach, lecz mogą zginąć w ciągu tygodnia. Nowo zasiedlające pchły giną w ciągu 48 godzin od wejścia na zwierzę. Produkt może być używany jak część strategii leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), uprzednio rozpoznanego przez lekarza weterynarii.

 

Stosowanie:

zewnętrznie, bezpośrednio na skórę.

Przeciwwskazania:

Nie stosować na kociąt poniżej 8 tygodnia życia i / lub ważących mniej niż 1 kg w przypadku braku dostępnych danych. Nie stosować na chorych (choroby układowe, gorączka ...) lub zwierząt rekonwalescentów. Nie stosować u królików, ponieważ mogą wystąpić działania niepożądane, a nawet śmierć. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na fipronil lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie podawać doustnie.

Opinie o produkcie (0)

Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl